Jak wybrać zakwaterowanie

 

Dlaczego i jak wyszukiwać i zamawiać zakwaterowanie przez www.tatry-wysokie.pl?

Portal ten tworzymy starając się pomóc zainteresowanym o drogę do Wysokich Tatr.

Znajdziecie tu nietylko informacje o tym jak się do Tatr dostać, na jaką wycieczkę się wybrać, ale również gdzie szukać usług i podobne. Do tej kategorii należy też pomoc przy wyszukiwanu odpowiedniego zakwaterowania.

Na podstawie Waszych oczekiwań postaramy się zaoferować optymalne zakwaterowanie. Posiadamy informacje o mozliwościach w Wysokich Tatrach i potrafimy ich użyć na waszą korzyść. Obiekty noclegowe nam nie płacą za reklame ani za umieszczenie ich na naszym portalu, a w przypadku niezadowolenia ze strony klientów możemy dany obiekt z oferty usunąć.

Zalety

Ceny są zwykle takie same jak ceny bezpośrednio w obiektach. W porównaniu z wielkimi biurami podróży macie możliwość zamówić (jesli właściciel obiektu się zgadza) także pobyty krótsze niż tydzień.Nie drukujemy katalogów, nie opłacamy drogich kancelari i podobnie, a także mamy często wyraźnie niższe ceny.

Oferujemy i inne usługi i poradzimy każdemu według indywidualnych rządań.

Proces zamawiania pobytu

1. Wybierzcie z naszej oferty zakwaterowanie, ewentualnie pozwólcie sobie polecić odpowiednie zakwaterowanie.

2. Wypełnijcie formularz zamówienia na stronie konkretnego obiektu noclegowego.
Na email otrzymacie automatyczne potwierdzenie przyjęcia zamówienia - jeśli nie otrzymaliście, prawdopodobnie podaliście niepoprawny adres email.

Skontaktujcie się z nami na adresie info@vysoke-tatry.travel

 3. Sprawdzimy czy żądany termin w danym obiekcie jest wolny oraz jaka jest aktualna cena (ceny aktualizujemy na bieżąco, jednak czasami obiekt zmienia je bez powiadomienia, ewentualnie może być tymczasowa zniżka)

4. Otrzymacie od nas informacje czy termin jest wolny i jaka jest cena.

5. Jeśli termin jest wolny i cena wam odpowiada, potwierdźcie umownie rezerwacje emailem.
Zwykle, aż do potwierdzenia rezerwacji oferta miejsc nie jest blokowana. Jeśli więc potwierdzicie rezerwacje zbyt późno, żądany termin może być zajęty.

6. Potwierdzimy rezerwacje w obiekcie, wyślemy Wam potwierdzenie i dane wpłaty za rezerwacje.

7. Po zaksięgowaniu na koncie wpłaty za rezerwacje , otrzymacie talon pobytowy i opis jak dostać się do obiektu emailem.

Jak wybierać zakwaterowanie w Tatrach.

Wybór zakwaterowania w Wysokich Tatrach trzeba przemysleć przed wyjazdem.

1. Rodzaj zakwaterowania:

Goście mają do wyboru kilka rodzaji obiektów:

Hotel zakwaterowanie w jedno- i więcejłóżkowych pokojach, zwykle z własnym wyposażeniem. Hotele oferują możliwość zakwaterowania również na krótszy czas (1-2 dni). Cene zakwaterowania jest zwykle wyższa niż w innych niżej wymienionych obiektach noclegowych.

Pensjonat mniej miejsc noclegowych, nie zawsze możliwość wyżywienia, przyjemniejsza atmosfera, więcej prywatności w porównaniu z hotelem. Cena porównywalna z hotelem.

Kwatera prywatna - najczęściej pokoje sytuowane w domu rodzinnym, wynajmowane turystom. Część domu bywa wspólna z pomieszczeniami właściciela obiektu. Większość kwater prywatnych znajduje się poza centrum Wysokich Tatr w podtatrzańskich gminach. Zaletą jest niższa cena. Do dyzpozycji jest najczęściej kuchnia, łazienka wspólne dla kilku kwater. Na jednym piętrze mągą być zakwaterowani inni goście. Z reguły nie ma możliwości zakwaterowania na jedną noc.

Rekreacyjny apartament/mieszkanie - samodzielna jednosta mieszkaniowa, zwykle bez bezpośredniego kontaktu z właścicielem. Do dyzpozycji kuchnia, łazienka i podobne, odpowiada bieżącemu standardordowi mieszkania. Zaletą jest prywatność, możliwość zakwaterowania większych grup razem {np. 1-2 rodziny} Z reguły nie ma możliwości zakwaterowania na jedną noc.

Chata/domek- samodzielnie stojący obiekt, zwykle z kilkoma izbami. Odpowiednia głównie dla większej grupy. Z reguły nie ma możliwości zakwaterowania na jedną noc.

2. miejsce zakwaterowania

Zakwaterowanie wybieramy głównie według tego, którą część Tatr chcemy odwiedzić.Z tego powodu nie jest możliwe ogólnie określić co jest najbardziej odpowiednie. Jeśli chcemy np. odwiedzić Wysokie i Zachodnie Tatry, odpowiednia może być np. Pribylina, która jednak z drugiej strony nie jest odpowiednią miejscowością dla odwiedzających okolice Tatranskej Lomnice.

Główny podział miejsc noclegowych:

Centra Wysokich Tatr (Sztrbske Pleso-Stary Smokovec-Tatranska Lomnica i ich bliskie okolice) - zaletą jest możliwość używania wielu sklepów, usług, restauracji itp. Pozatym możliwość kulturalnych przeżyć (sport, dyskoteki, zabawa) Możliwość używania sieci komunikacji miejskiej (tatranske koleje, autobusy, wyciągi) zbędne jest własne auto.
Ogromne udogodnienia w zakresie turystkyki: odpowiednie punkty wypadowe turystycznych tras.

Podtatrzańskie gminy - przedewszystkim miejsca w kwaterach prywatnych, główną zaletą jest cena. Możliwości udogodnień są mniejsze, za usługami, zabawą itp. trzeba jeździć. Odpowiednie jest mieć własny samochód, ewentualnie rezerwować zakwaterowanie niedaleko którejś ze stacji tatrzańskiej kolejki. Przy podejmowaniu decyzji bierzcie też pod uwage ceny za parkowanie która oscyluje w kwocie około 5 €/dzień. Tą kwote trzeba doliczyć do kosztów pobytu, kiedy będziecie poza centrum i używać własny samochód.

Okolice Wysokich Tatr - (Poprad, Kezmarok)

Niskie Tatry - Jasna / Demanowska dolina.

Niskie Tatry - Liptovsky Jan.

Zachodnie Tatry - Rohace.

Legenda

Wyżywienie - czy obiekt oferuje wyżywienie (śniadania, obiadokolacje /śniadania+kolacje/,pełne wyżywienie /śniadanie + obiad + kolacja/, lub jest do dyzpozycji kuchnia.

Parkowanie - strzeżonym parkowaniem rozumie się parkowanie na zamkniętym dworze lub garażu, bez odpowiedzialności właściciela obiektu w przypadku wykrycia szkody (włamanie, kradzież itp.)

Zwierzęta - możliwość wzięcia z sobą zwierzęcia domowego do obiektu. W przypadku małych zwierząt jest możliwość ugody z właścicielem, nawet jeśli jest wymienione że nie mogą. Ostrzegamy że psy mogą być jedynie na terenie osad, wodzenie psa w górskie środowisko jest zabronione!

Łazienka,WC - w kwaterach prywatnych i mieszkaniach rekreacyjnych jest zwykle łazienka wspólna dla mieszkania lub jednego piętra domu (mniej więcej 2-4 pokoje)

Możliwość weekendu - niektóre obiekty oferują jedynie całotygodniowe zakwaterowania zwykle od soboty do soboty, bądź całorocznie lub tylko w sezonie.

Basen, fitnes, sauna, tenis - chodzi o wyposażenie samego bezpośredniego obiektu, w Tatrach są baseny i inne wyposażenie hotelów - do dyzpozycji również niezakwaterowanym odwiedzającym za opłatą.

Na żądanie wystawimy dokument podatkowy, fakture na firme itp.

 

Zarezerwować

O nas

Zapewniamy zakwaterowanie w Tatrach Wysokich od ponad 10 lat. Jesteśmy ludźmi z Wysokich Tatr. Oferujemy zakwaterowanie w obiektach, z którymi mamy dobre doświadczenia i je znamy. Gwarantujemy szybką reakcję podczas rezerwacji zakwaterowania.
Oszczędzamy Twój czas.
JESTEŚMY TWOIM PARTNEREM
W TATRAS.

Aktualności

Tatry są gotowe na przyjęcie wszystkich odpowiedzialnych ludzi!

Każda osoba przekraczająca granicę Słowacji musi również zarejestrować się w systemie eHRANICA.

Dzieci poniżej 12 roku życia nie muszą być szczepione ani rejestrowane.

Więcej

Newsletter

Tu można zarejestrować się do naszego e-biuletynu z informacjami z Tatr Wysokich:

Kontakt

Vysoké Tatry Travel s.r.o.
Švábovce 69, 059 12 Švábovce
IČO 46569782, DIČ 2023439660
IČ DPH: SK2023439660

VT travel s.r.o.
Švábovce 69, 059 12 Švábovce
IČO 53051939 , DIČ 2121250153