Wellness hotele i usługi w Wysokich Tatrach

 

Przegląd wellness hoteli w Wysokich Tatrach i bliskiej okolicy - wyposażenie, usługi, procedury.

 

Co właściwie wellness oznacza?
 
Słowo wellness po raz pierwszy użył angielski car A. Johnson w 17. wieku w połączeniu z dobrym zdrowiem. W 2. połowie ubiegłego stulecia ponownie wzmiankowano o nim w USA, kiedy dwaj panowie Donald B. Ardell i John Travis definiowali wellness jako stan odprężenia ciała i umysłu, które można osiągnąć jedynie poprzez odpowiedzialne podejście do stanu zdrowia i wyżywienia, kondycji oraz do całego otoczenia. Wellnes jest więc nowym trybem życia, który ma na celu wytworzenie równowagi ciała i ducha.
 
Korzystne i lecznice efekty środowiska Wysokich Tatr 
 
"Lecznicze elementy tatrzańskiego klimatu to wyjątkowo czyste powietrze,  wysoka ilość promieni słonecznych (roczna średnia 1 817 godzin) i promieniowania UV. Niskie ciśnienie atmosferyczne (673 torr), średnia wilgotność tatrzańskie powietrze nasycone ozonem i pachnącymi olejkami. Zaletą łaźni jest to, że znajdują się nad warstwą pyłowej i dymnej strefy, dzięki czemu jest tu bardzo czyste powietrze, niemal bez bakterii i alergenów." (źródło: Łaźnie Novy Smokovec)
 
Wszystkie sprzyjające czynniki potęguje piękno górskiego środowiska, co oddziałuje na organizm nadzwyczajnie stymulująco.

 

Hotel Atrium ***, Nový Smokovec

Hotel Atrium, wellness Hotel Atrium, wellness 

Ciekawa architektura stwarza idealne warunki do odpoczynku. Podziemny witalny świat oferuje lipową, mentolową i cytrynową saune parową, suchą fińską i saune kabine, tepidaria, wannę, świat natrysków, masaże jaccuzi o pojemności 12 osób, SOTHYS ProSpa Concept - dla piękna cery i całego ciała, oferujemy kąpiele - odchudzająca, tonizująca, lub relaksacyjna.
 Hotel Atrium, wellness 
Wellness centrum hotelu jest idealnym miejscem dla całkowitego odprężenia i odnowy energii. Niepowtarzalny basen jacuzzi na tarasie hotelu z krajobrazem na przepiękną tatrzańską naturę. Wodny świat oferuje pływacki 20m basen, dziecięcy basen,  jacuzzi, czy wanne z hydromasażem. W centrze się dalej znajduje ochładzający basen z temperaturą 5 - 12°C, rwąca rzeką z prądem lodowej wody z temperaturą 12°C, kneippowe kąpiele, turecka kąpiel, czy masaż woreczkami ziołowymi. W saunowym świecie czeka na was eukaliptusowa, fińska, infra, turecka, i ziołowa sauna. Przyjemna temperatura i ogrzewane siedzenia w gwiezdnym tepidarium mają odprężąjący i relaksujący wpływ. Częścią wellness jest fitnes, z możliwością indywidualnego i grupowego ćwiczenia, ścianka wspinaczkowa o wysokości 11 m dla dzieci i dorosłych.
Hotel Bellevue, wellness Hotel Bellevue, wellness
W wellness centrum Hotelu Bellvue jest do dyspozycji 20-metrowy basen,saunowy świat i różne kąpielowe procedury,które wam przyniosą przyjemne odprężenie. Przy wyborze odpowiednich procedur wam chętnie poradzi doświadczony personal-lekarz i fizjoterapeuta. Macie także możliwość posilić się, dopełnić płyny i minerały owocowymi i warzywnymi sokami  i energetycznymi napojami bezpośrednio przy basenie w Aquabarze. 

Terapia: masaż,, refleksyjny masaż, parafango i roślinny okład, Oksygenoterapia (wdychanie powietrza wzbogaconego tlenem o 40 do 60%), aromaterapia (korzystny wpływ esencjalnych olejków), świetlna i dźwiękowa terapia ( "kryształowa kąpiel"), inhalacja przy przewlekłych zapaleniach górnych i dolnych dróg oddechowych, oskrzelowej astmy, wannach z hydromasażem, kneippowe kąpiele stóp, magnezoterapia  (efekt przeciwzapalny, popora procesów gojenia i przeciwegzemowe działanie i inne).
 

Hotel Aquacity Seasons***, Poprad

   
Luksusowy hotel Aquacity Seasons znajduje się w ośrodku najbardziej ekologicznego aquaparku na świecie. 
W aquaparku znajdują się wewnętrzne baseny z termalną wodą, zewnętrzny termalny basen, pływacki basen, dziecięcy basen, dziecięce atrakcje, saunowy świat, kriocentrum, zjeżdżalnie, fitness, masaże i inne usługi.
Hotel International, wellness  
Relaksacyjne usługi hotelu zawierają: wewnętrzny basen z hydromaseżem i przeciwprądem (4 x 9 m) i wodą z temperaturą  30°C, zewnętrzny basen z podgrzewaną wodą (5 x 3,2 m) i mini witalny świat którego częścią jest parowa aromatyczna sauna, fínska sauna, infra sauna, zewnętrzny ochładzający basen, tropikalne deszcze,"lodowy upał", szkocka kabina masażu,kryształy lodu i wanna z hydromasażem.Dla aktywnych klientów jest do dyspozycji siłownia.
 

Hotel Trigan Baník, Štrbské Pleso

 Hotel Kontakt, wellness Hotel Kontakt, wellness
W hotelu dla gości przygotowana jest przyjemność dla ciała i duszy, hotelowy witalny świat  – basen z wodnymi natryskami, sauny, masaże, fitness centrum i tepidarium.

hotel palace, kúpele Nový Smokovec

Hotel Palace, Branisko, wellness Hotel Palace, wellness 
Rewitalizację w nowowybudowanym wellness centrum w Łaźniach Novy Smokovec zapewnia fińska sauna, parowa sauna, solna inhalacja, infra sauna, wanna z hydromasażem, Kneippowe kąpiele stóp, tepidarium, pełne wrażeń natryski, aromatyczne sauny a chłodzące wanny. 

Kąpiel lecznicza zawiera te oto lecznicze procedury: inhalacje, oksygenoterapia, perełkowa kąpiel, szkockie bicze, wanny z hydromasażem, masaże  (klasyczny a refleksyjny), elektrozabiegi (magnetoterapia, diadynamiczne prądy, krótkofalowa diatermia, ultradźwięk, komora hydrogalvan), roślinne obkłady, biolampa, solux, indywidualna i grupowa leczniczo-cielesna edukacja, gimnastyka oddychania.

 

Hotel Slovan ***+, Tatranská Lomnica

  
Piękne relaks centrum zawiera wielki relaksacyjny basen z masującymi natryskami i bąbelkowym masażem, parową saunę z eukaliptusem i relaksacyjną część z Relaks barem. Basen ma dzieciecą częśc ze zjeżdżalnią, gratis funny gry wodne: siatkówka, polo, oraz sprzęt do nauki pływania.
 
Dla małych gości do dyspozycji jest kącik dla dzieci i przewijak
Korzyści z masażów i terapii doświadczycie z rąk empatycznych terapeutów w ofercie Beauty centra.

Hotel Titris***, Tatranská Lomnica

 Hotel Titris Odborár, wellness
Częścią hotelowego kompleksu Hotelu Titris *** jest  wodny świat AQUARelax. Wyposażeniem atrakcji hotel dostał się do czołówki wysokotatrańskich hotelów, z najszerszą ofertą dodatkowych usług przez cały rok. Centrum jest podzielone na dwie części. 

W części I. znajdziecie rakreacyjny basen z prądem, masażowe krzesła, jacuzzi, grzbietowe masażowe natryski, hydro natrysk na masaż nóg, powietrzny gejzer, przyśpieszający kanał, masaż pęcherzykami powietrza całego ciała, wodne dozowniki na masaż górnej części pleców, hydromasażowa ściana, hydromasaż, wodne wzgórze i zjeżdżalnia z wodnym prądem.

W części II. znajduje się sucha, roślinna sauna, mokra – parowa sauna, chłodzący basenik, chłodzące wejście do zewnętrznego brodziku z natryskiem,wirowa wanna, natryski i odpoczywalnie. Częścią oferowanych usług są masaże, w każdej części jest do dyspozycji opieka zdrowotna i społeczna, wyszkolony personal i aqua bar.

Hotel Villa Siesta ***, Nový Smokovec

  

 W hotelu Villa Siesta macie możliwość skorzystania z fińskiej sauny, infra sauny, wanny z hydromasażem, różnch rodzajów masażu. Do dyspozycji jest także małe fitness centrum i tenis stołowy.

Zarówno naszym gościom oferujemy różne rodzaje masażu:

* aromaterapia
* masaż kamieniami z lawy
* klasyczny masaż
*refleksyjny masaż stóp                                                                                                                                                  * bańkowanie

  

Wellness

Wir

Łóżka relaksacyjne

Podczerwień

Sauny parowe eukaliptusa

Klasyczna sauna fińska

Basen relaksacyjny

Spa

Szukaj noclegu

O nas

Zapewniamy zakwaterowanie w Tatrach Wysokich od ponad 10 lat. Jesteśmy ludźmi z Wysokich Tatr. Oferujemy zakwaterowanie w obiektach, z którymi mamy dobre doświadczenia i je znamy. Gwarantujemy szybką reakcję podczas rezerwacji zakwaterowania.
Oszczędzamy Twój czas.
JESTEŚMY TWOIM PARTNEREM W TATRACH.

Aktualności

Mamy już również "pływające" ceny!

Podobnie jak w przypadku biletów lotniczych lub pobytów nad morzem, ceny zmieniają się w ciągu roku. Doradzimy KIEDY jest najlepsza oferta i znajdziemy każdemu pobyt W SPOKOJU. Tatry naprawdę są dla każdego, nie pozwól innym..spróbuj sam :)

Więcej

Newsletter

Kontakt

Vysoké Tatry Travel s.r.o.
Švábovce 69, 059 12 Slovakia
IČO 46569782
DIČ 2023439660
IČ DPH: SK2023439660

VT travel s.r.o.
Švábovce 69, 059 12 Slovakia
IČO 53051939
DIČ 2121250153