Skialpinizm

Źródłó:Stowarzyszenie ruchu turystycznego Vysoke Tatry
Wyciąg z załącznika nr. 8 do decyzji Wojewódzkiego urzędu w Preszowie nr. 1/1999:

C. WARUNKI NA UPRAWIANIE SKIALPINIZMU NA WYZNACZONYCH MIEJSCACH

1. Skialpinizm mogą uprawiać skialpiniści i przewodnicy zrzeszeni w stowarzyszeniach turystycznych (dalej jako "skialpinista" ). 

2. Skialpinista może wstępować do górskiego środowiska także poza szlakami i ścieżkami dydaktycznymi a podczas sezonowych ograniczeń turystycznych jedynie w celu wstępu na skialpinistyczną wyprawę. Skialpinizm można uprawiać od 21. grudnia do 15. kwietnia podczas odpowiednich warunkuw śniegowych, jeśli nie było ogłoszone zagrożenie lawinowe.  

3. Maksymalna ilość skialpinistów na jednym miejscu w ciągu dnia jest ograniczona do 30 osób.  

4. Skialpinista jest zobowiązany zgłosić się odpowiednim sposobem (telefonicznie, krótkofalówką lub osobiście) najpóźniej w dzień rozpoczęcia planowanej wyprawy w biurze parku narodowego podając swoje imię, nazwisko i miejsce do którego ma wieść planowana wyprawa, ewentualnie jej alternatywy zależne od pogody. Skialpiniska się przekona, czy planowana wyprawa jest w ramach limitu wyznaczonego w punkcie 3.  

5. Skialpinista jest zobowiązany mieć przy sobie ważny dokument swojego stowarzyszenia turystycznego i na żądanie okazać go pracownikom ochrony przyrody i okolicy, pracownikom narodowego parku, którzy są uprawnieni do strzeżenia przyrody i członkom ochrony przyrody (§ 5).                                                         

2. Wyznaczone trasy dla skialpinisty w Velkej Studenej doline od Zbojnickej chaty przez kotol Sivych plies do Prieczneho sedla, z niego do Téryho chaty w Malej Studenej doline a dalej pod Maczacią wieżą do Baranieho sedla i Velkou Zmrzlou dolinou na Chatę przy Zelenom plese,  

b) w Mlynickej dolinie od wodospadu Skok do Soliskovsho sedla i tą pewną trasą z powrotem, ewentualnie z przejściem ze sedla na stok od chaty Solisko,  

c) v Żiarskej dolinie - Velké Zavraty a Malé Zavraty, punktem wypadowym jest Żidarska chata,

d) Bobrovecka Vapenica - Czervenec - Babky - Velka Kopa - sedlo Priehyba i z powrotem, 

e) Spálena dolina

f) stok Spalena - Salatinska dolina.

Szukaj noclegu

O nas

Zapewniamy zakwaterowanie w Tatrach Wysokich od ponad 10 lat. Jesteśmy ludźmi z Wysokich Tatr. Oferujemy zakwaterowanie w obiektach, z którymi mamy dobre doświadczenia i je znamy. Gwarantujemy szybką reakcję podczas rezerwacji zakwaterowania.
Oszczędzamy Twój czas.
JESTEŚMY TWOIM PARTNEREM W TATRACH.

Aktualności

Mamy już również "pływające" ceny!

Podobnie jak w przypadku biletów lotniczych lub pobytów nad morzem, ceny zmieniają się w ciągu roku. Doradzimy KIEDY jest najlepsza oferta i znajdziemy każdemu pobyt W SPOKOJU. Tatry naprawdę są dla każdego, nie pozwól innym..spróbuj sam :)

Więcej

Newsletter

Kontakt

Vysoké Tatry Travel s.r.o.
Švábovce 69, 059 12 Slovakia
IČO 46569782
DIČ 2023439660
IČ DPH: SK2023439660

VT travel s.r.o.
Švábovce 69, 059 12 Slovakia
IČO 53051939
DIČ 2121250153