Wspinaczka po lodowcach

 Tatrzańskie lodowce w pobliżu chaty Zamkowskiego w Małej Zimnej dolinie  (Zamkovského chata, Malá Studená dolina).

Tatrzańskie lodowce w pobliżu chaty Zamkowskiego w Małej Zimnej dolinie. Chata Zamkowskiego znajduje się u ujścia Małej Zimnej doliny w Wysokich Tatrach, na wysokości 1475 m. n.p.m. Nieopodal jest kilka ciekawych lodowców. Ten  najbliższy jest odległy o około 10 min. spacerem od chaty. Więcej informacji o chacie i atrakcjach w okolicy znajdziecie na www.zamka.sk

Zapewnijcie sobie dawkę adrenaliny na błyszczących tatrzańskich lodowcach, które dla was stworzyła wspaniała zimowa królowa Tatr.

Źródło informacji: www.zamka.sk (chata Zamkowskiego)

1. Lodowiec "Zaćmienie słońca"                                                                                                                                stopień trudności II/3 do 4, wysokość lodowca 25 m. 
Dostęp: z chaty po czerwonym szlaku w kierunku na Hrebienok,  po 10 minutowym spacerze jesteście na lodowcu.

2. Lodowiec "W ogródkach"                                                                                                                                            stopień trudności II/5 do 90 st., wysokość lodowca 80 m. 
Dostęp: z chaty po czerwonym szlaku w kierunku na Hrebienok, na magistrali nad Rainerową chatą skręcić w prawo w kierunku Sławkowsiego Grzbietu.
Czas wędrówki: około 30 min.

3. Lodowiec "Węglowe wakacje"
trudność II/2+, wysokość lodowca 35 m.
Dostęp: z chaty po zielonym szlaku w kierunu na Teryho chatę, po 15 min. drogi skręcimy w prawo pod Łomnicki grzbiet
Czas wędrówki około 30 min.

 4. "Wiewiórków"                                                                                                                                                        stopień trudności lodowca II/4 do 80 st., wysokość lodowca 55 m.                                                                     
Dostęp: z chaty po czerwonym szlaku w kierunku na Hrebienok, na wysokości Rainerowej chaty skręcić po niebieskim szlaku w prawo, w kierunku Zbójnickiej chaty. Po 20 min. skręcić z chodnika w lewo pod Wiewiórkowy żleb.
Czas wędrówki: około 45 min.                                                                                                  

5 i 6. "Groszow" lodowiec górny i dolny                                                                                                                   trudność II/3+ do 4, do 85 st., wysokość lodowca 45 m. 
Dostęp: z chaty po czerwonym szlaku w kierunku na Hrebienok, na wysokości Rainerowej chaty skręcić w prawo na szlak niebieski, w kierunku Zbójnickiej chaty. Po 40 min. skręcić w lewo na Sławkowski szczyt.
Czas wędrówki: około 55 min.

Tatrzańskie lodowce w pobliżu Śląskiego domu w Wieleckiej doline.

Foto: Ladislav Janiga / www.janiga.sk /

Szukaj noclegu

O nas

Zapewniamy zakwaterowanie w Tatrach Wysokich od ponad 10 lat. Jesteśmy ludźmi z Wysokich Tatr. Oferujemy zakwaterowanie w obiektach, z którymi mamy dobre doświadczenia i je znamy. Gwarantujemy szybką reakcję podczas rezerwacji zakwaterowania.
Oszczędzamy Twój czas.
JESTEŚMY TWOIM PARTNEREM W TATRACH.

Aktualności

Mamy już również "pływające" ceny!

Podobnie jak w przypadku biletów lotniczych lub pobytów nad morzem, ceny zmieniają się w ciągu roku. Doradzimy KIEDY jest najlepsza oferta i znajdziemy każdemu pobyt W SPOKOJU. Tatry naprawdę są dla każdego, nie pozwól innym..spróbuj sam :)

Więcej

Newsletter

Kontakt

Vysoké Tatry Travel s.r.o.
Švábovce 69, 059 12 Slovakia
IČO 46569782
DIČ 2023439660
IČ DPH: SK2023439660

VT travel s.r.o.
Švábovce 69, 059 12 Slovakia
IČO 53051939
DIČ 2121250153