Wspinaczka po lodowcach
Tatrzańskie lodowce w pobliżu chaty Zamkowskiego w Małej Zimnej dolinie (Zamkovského chata, Malá Studená dolina).
Tatrzańskie lodowce w pobliżu chaty Zamkowskiego w Małej Zimnej dolinie. Chata Zamkowskiego znajduje się u ujścia Małej Zimnej doliny w Wysokich Tatrach, na wysokości 1475 m. n.p.m. Nieopodal jest kilka ciekawych lodowców. Ten najbliższy jest odległy o około 10 min. spacerem od chaty. Więcej informacji o chacie i atrakcjach w okolicy znajdziecie na www.zamka.sk
Zapewnijcie sobie dawkę adrenaliny na błyszczących tatrzańskich lodowcach, które dla was stworzyła wspaniała zimowa królowa Tatr.
Źródło informacji: www.zamka.sk (chata Zamkowskiego)
1. Lodowiec "Zaćmienie słońca" stopień trudności II/3 do 4, wysokość lodowca 25 m.
Dostęp: z chaty po czerwonym szlaku w kierunku na Hrebienok, po 10 minutowym spacerze jesteście na lodowcu.
2. Lodowiec "W ogródkach" stopień trudności II/5 do 90 st., wysokość lodowca 80 m.
Dostęp: z chaty po czerwonym szlaku w kierunku na Hrebienok, na magistrali nad Rainerową chatą skręcić w prawo w kierunku Sławkowsiego Grzbietu.
Czas wędrówki: około 30 min.
3. Lodowiec "Węglowe wakacje"
trudność II/2+, wysokość lodowca 35 m.
Dostęp: z chaty po zielonym szlaku w kierunu na Teryho chatę, po 15 min. drogi skręcimy w prawo pod Łomnicki grzbiet
Czas wędrówki około 30 min.
4. "Wiewiórków" stopień trudności lodowca II/4 do 80 st., wysokość lodowca 55 m.
Dostęp: z chaty po czerwonym szlaku w kierunku na Hrebienok, na wysokości Rainerowej chaty skręcić po niebieskim szlaku w prawo, w kierunku Zbójnickiej chaty. Po 20 min. skręcić z chodnika w lewo pod Wiewiórkowy żleb.
Czas wędrówki: około 45 min.
5 i 6. "Groszow" lodowiec górny i dolny trudność II/3+ do 4, do 85 st., wysokość lodowca 45 m.
Dostęp: z chaty po czerwonym szlaku w kierunku na Hrebienok, na wysokości Rainerowej chaty skręcić w prawo na szlak niebieski, w kierunku Zbójnickiej chaty. Po 40 min. skręcić w lewo na Sławkowski szczyt.
Czas wędrówki: około 55 min.
![]() |
![]() |
Tatrzańskie lodowce w pobliżu Śląskiego domu w Wieleckiej doline.
![]() |
![]() |
![]() |
Foto: Ladislav Janiga / www.janiga.sk /